Raport rynkowy · 2026-01
Ceny m² Dehesa de Campoamor (Orihuela Costa). Analiza inwestycyjna
Mediana ofertowa w Dehesa de Campoamor to 2 950 €/m² (dane: 2026-01), czyli cena €/m² jest o 9% wyższa od mediany miasta. Najem daje 5,9% brutto i ok. 4,0% netto, a ceny rosną 9,7% r/r. Poniżej stawki najmu, koszty zakupu i porównanie z dzielnicami Orihuela Costa.
- Mediana
- 2 950 €/m²
- ROI brutto
- 5,9%
- Wzrost r/r
- 9,7%
- Czas sprzedaży
- 90 dni
Ceny nieruchomości w Dehesa de Campoamor: 2026
Cena zależy od odległości od plaży, roku budowy i standardu osiedla. Przy medianie 2 950 €/m² lokal 70 m² kosztuje około 206 500 €, a po doliczeniu kosztów zakupu (13,5%) budżet zamyka się bliżej 234 378 €.
Charakterystyka Dehesa de Campoamor: zabudowa willowa i apartamentowa przy plaży oraz szeroka plaża Campoamor. W rankingu cen miasta Orihuela Costa to 3. Miejsce (2 950 €/m²). Najdrożej jest w Cabo Roig (3 150 €/m²), a najtaniej w Lomas de Cabo Roig (2 600 €/m²).
- Mediana ofertowa: 2 950 €/m²
- Dynamika r/r: 9,7%
- Czas ekspozycji oferty: 90 dni
- Transakcje 12 mies.: 536
ROI i dochód z najmu w Dehesa de Campoamor
Mediana czynszu to 14,5 €/m²/mies., co daje 5,9% brutto. Przy budżecie 250 000 € oznacza to około 14 800 € € przychodu rocznie i 10 000 € € po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach.
Łącząc czynsz ze wzrostem wartości (9,7% r/r) inwestycja w Dehesa de Campoamor generuje w 5 lat około 197 000 € € zwrotu, czyli 79% budżetu. Prognozowana wartość nieruchomości po 5 latach: 397 000 € €.
Podatki i koszty zakupu w Hiszpanii
Zakup w Dehesa de Campoamor oznacza około 13,5% kosztów transakcyjnych: ITP 10% (rynek wtórny) lub IVA 10% i AJD (nowe), notariusz, wpis do rejestru i obsługa prawna. Dochodzą koszty roczne (IBI, comunidad, ubezpieczenie) oraz podatek od najmu rozliczany w IRPF.
Jako nierezydent rozliczasz najem w Hiszpanii, a w Polsce korzystasz z metody unikania podwójnego opodatkowania. Numer NIE jest obowiązkowy. Bez niego nie kupisz nieruchomości ani nie rozliczysz dochodów.
Metodologia raportu
Dane pochodzą z median ofertowych i transakcji z ostatnich 12 miesięcy dla Dehesa de Campoamor (536 transakcji w modelu) i są aktualizowane miesięcznie. Nie stanowią wyceny w rozumieniu hiszpańskich przepisów. Do celów kredytowych wymagana jest tasación bankowa.
Porównanie
Ceny i ROI w dzielnicach Orihuela Costa
| Dzielnica | Mediana €/m² | ROI | r/r |
|---|---|---|---|
| Cabo Roig | 3 150 € | 5,8% | 9,1% |
| La Zenia | 3 050 € | 5,9% | 9,1% |
| Dehesa de Campoamor (ta dzielnica) | 2 950 € | 5,9% | 9,1% |
| Villamartín | 2 850 € | 6,0% | 9,1% |
| Lomas de Cabo Roig | 2 600 € | 6,2% | 9,1% |
Kontekst rynkowy: mediana ofertowa w Costa Blanca to 2 700 €/m², a średnia dla Hiszpanii około 2 100 €/m². Różnica pokazuje premię lokalizacyjną wybrzeża.
FAQ
FAQ. Ceny i ROI w Dehesa de Campoamor
Ile kosztuje metr kwadratowy w Dehesa de Campoamor w 2026?
Mediana ofertowa wynosi 2 950 € (dane: 2026-01), przy medianie miasta Orihuela Costa 2 700 €.
Jakie ROI daje najem w Dehesa de Campoamor?
Brutto 5,9%, netto ok. 4,0% po kosztach i podatku. Czynsz: 14,5 €/m²/mies.
Czy ceny w Dehesa de Campoamor rosną?
Dynamika roczna to 9,7%. rynek w fazie dynamicznego wzrostu: 9,7% r/r.
Jakie koszty poza ceną zapłacę przy zakupie?
Około 13,5% ceny: ITP/IVA, notariusz, rejestr i obsługa prawna. Dodatkowo ok. 300-800 € rocznie kosztów stałych (IBI, comunidad).
Oferty
Chcesz kupić w Dehesa de Campoamor?
Znasz już ceny i ROI. Wyślij zgłoszenie z budżetem. Przygotujemy 3-5 ofert z wyliczonym zwrotem i pełnymi kosztami zakupu.
Znajdź nieruchomości i odbierz analizę ROI
Wypełnij 4 krótkie pytania. W ciągu 15 minut prześlemy spersonalizowany zestaw wyselekcjonowanych ofert.