Przejdź do treści
CostaInvestors

Apartamenty na sprzedaż · Punta Prima, Torrevieja (Costa Blanca)

Kup apartament w Punta Prima, Torrevieja. Ceny i ROI

Punta Prima (Costa Blanca): 2 900 €/m² przy ROI 5,8%. Sprawdź, ile zarobisz na najmie i jakie podatki zapłacisz w Hiszpanii.

  • od 120 000 €
  • ROI 5,8%
  • Wzrost 9,9% r/r
  • Mediana 2 900 €/m²
[email protected]Odpowiadamy w ciągu 15 minut, poniedziałek-piątek 8:00-20:00

Dane rynkowe: 2026-01. Mediany ofertowe dla Punta Prima; wartości szacunkowe, nie stanowią oferty inwestycyjnej ani tasación.

Kalkulator ROI

Ile zarobisz w Punta Prima, Torrevieja?

ROI brutto 5,8% · wzrost 9,9% r/r

Budżet inwestycji
€

Za tę kwotę kupisz ok. 86 m² · koszty zakupu (ok. 13,5%): 34 000 €

Czynsz rocznie

14 500 €

netto ok. 9 800 €

Zwrot 5 lat

200 000 €

80% budżetu

Prognozowana wartość po 5 latach: 401 000 €

Model szacunkowy na podstawie median rynkowych. Nie stanowi gwarancji zwrotu ani oferty inwestycyjnej.

Znajdź nieruchomości i odbierz analizę ROI

Wypełnij 4 krótkie pytania. W ciągu 15 minut prześlemy spersonalizowany zestaw wyselekcjonowanych ofert.

krok 1/2
1Inwestycja2Kontakt
Cel zakupu
Typ nieruchomości
Kiedy kupujesz?
Lokalizacja / region

Możesz wybrać kilka regionów lub poprosić o doradztwo.

Kluczowe wymogi (opcjonalnie)

Zaznacz, co jest dla Ciebie ważne. Zawęzi to listę ofert.

250 000 €
€
100 tys. €1 mln € +

Bez prowizji od kupującego · weryfikacja prawna abogado i NIE · dane nie są odsprzedawane

Dane: 2026-01

Ceny i rentowność - Punta Prima, Torrevieja

Mediana ofertowa
2 900 €/m²
Wzrost r/r
9,9%
ROI brutto
5,8%
ROI netto
3,9%
Czynsz
14 €/m²
Czas sprzedaży
89 dni
Porównanie mediany ceny za metr kwadratowy: Punta Prima, Torrevieja na tle miasta i Costa Blanca
ObszarMediana €/m²Różnica
Punta Prima, Torrevieja2 900 €-
Torrevieja2 380 €22%
Costa Blanca (mediana)2 700 €7%

Co to oznacza dla inwestora

  • Popyt w tej lokalizacji jest wysoki, a mediana ekspozycji oferty to 89 dni.
  • Najem brutto 5,8%, netto po kosztach i podatku 3,9%.
  • Koszty zakupu (ITP/IVA, notariusz, prawnik): 13,5% ceny.
  • Kupujący zagraniczni: 48%, w tym Polacy 9%.
Dane wystarczające do samodzielnej analizy

Rynek apartamentu w Punta Prima: 2026

W Punta Prima dominują nowe osiedla z basenami i ochroną. Kupujący z Polski zwracają uwagę przede wszystkim na Playa de Punta Prima oraz Zenia Boulevard, a dopiero potem na metraż. Dlatego oferty z widokiem lub bliskością plaży utrzymują wyższą cenę.

Mediana ofertowa wynosi tu 2 900 €/m², czyli cena €/m² jest o 22% wyższa od mediany miasta. W ujęciu rocznym rynek w fazie dynamicznego wzrostu: 9,9% r/r. Dla lokalu 70 m² daje to wartość około 203 000 € przed uwzględnieniem kosztów transakcyjnych.

Ile zarobisz na najmie w Punta Prima

Mediana czynszu to 14,0 €/m²/mies., co przy cenie 2 900 €/m² daje rentowność brutto 5,8% (netto ok. 3,9%). Dla mieszkania 70 m² oznacza to około 11 800 € € przychodu rocznie brutto i 7 900 € € po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach.

Sumując czynsz i wzrost wartości, inwestycja 250 000 € w Punta Prima generuje w 5-letnim horyzoncie około 200 000 € € łącznego zwrotu, czyli 80% budżetu. To model, nie gwarancja. Przed zakupem weryfikujemy konkretną nieruchomość.

  • Cena: 2 900 €/m²
  • Czynsz: 14,0 €/m²/mies.
  • ROI brutto: 5,8% (netto ok. 3,9%)
  • Wzrost cen: 9,9% r/r
  • Czas ekspozycji oferty: 89 dni

Koszty zakupu i podatki w Hiszpanii

Do ceny nieruchomości dolicz około 13,5%: podatek ITP 10% przy rynku wtórnym (przy nowym lokalu IVA 10% i AJD), taksę notarialną, wpis do Registro de la Propiedad oraz obsługę prawną. Bez numeru NIE nie sfinalizujesz zakupu, a bez hiszpańskiego konta nie opłacisz bieżących rachunków.

  • budżet własny i ewentualne finansowanie w EUR
  • numer NIE (do zakupu i do podatków)
  • potwierdzenie pochodzenia środków (bank w Hiszpanii)
  • paszport/ID i zaświadczenie o stanie cywilnym (do notariusza)

Kto kupuje apartament w Punta Prima

W Torrevieja 48% kupujących to obcokrajowcy, w tym 9% z Polski. Przewaga kupujących zagranicznych oznacza płynny rynek wyjścia, ale też konkurencję o najlepsze lokale. Dlatego oferty w Punta Prima znikają średnio w 89 dni.

W Punta Prima liczy się przede wszystkim bliskość centrum handlowego Zenia Boulevard, a w drugiej kolejności Zenia Boulevard. Ta urbanizacja leży w części Costa Blanca Sur, więc najem sezonowy uzupełnia się tu z najmem długoterminowym, co stabilizuje obłożenie poza wakacjami.

Jak to działa

Apartamenty na sprzedaż w Punta Prima krok po kroku

Każdy etap potwierdzamy na piśmie, a dokumenty tłumaczymy na polski.

  1. 1

    Rozmowa o budżecie i celu

    1 dzień

    Ustalamy budżet w EUR, oczekiwane ROI i horyzont. Na tej podstawie wybieramy 3-5 lokalizacji, nie odwrotnie.

  2. 2

    Selekcja ofert i oględziny

    3-10 dni

    Wysyłamy shortlistę z ceną za m² na tle mediany Punta Prima (2 900 €/m²). Oględziny na miejscu lub wideo z agentem.

  3. 3

    Analiza prawna i NIE

    1-2 tygodnie

    Prawnik sprawdza Nota Simple i obciążenia. Uzyskujesz numer NIE. Bez niego nie sfinalizujesz zakupu.

  4. 4

    Notariusz i odbiór kluczy

    1 dzień + 2-6 tygodni

    Akt notarialny (escritura), wpis do Registro de la Propiedad i przeniesienie opłat. Umowę tłumaczymy na polski.

Jak pracujemy

Konkretne liczby zamiast obietnic

24 h
Lista ofert z ROI
3-5 nieruchomości z ceną €/m² na tle mediany
13,5%
Koszty zakupu policzone z góry
ITP/IVA, notariusz, rejestr i obsługa prawna
0 €
Prowizji od kupującego
wynagrodzenie rozliczamy z agencją po transakcji
50
Dzielnic i urbanizacji w bazie
10 miejscowości, 837 transakcji w modelu
Sekcja opinii nieaktywnaPublikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie klientów. Do momentu zebrania pierwszych realizacji ta sekcja pozostaje ukryta. Nie generujemy fikcyjnych recenzji.

FAQ

Apartamenty na sprzedaż w Punta Prima. Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje metr kwadratowy w Punta Prima w 2026 roku?

Mediana ofertowa w Punta Prima wynosi 2 900 € (dane: 2026-01). To cena €/m² jest o 22% wyższa od mediany miasta; mediana dla całego miasta Torrevieja to 2 380 €.

Jakie ROI daje najem w Punta Prima?

Rentowność brutto to 5,8%, a po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach ok. 3,9% netto. Mediana czynszu wynosi 14,0 €/m² miesięcznie.

Czy Polak może kupić nieruchomość w Punta Prima?

Tak, bez ograniczeń. Obywatele UE mają w Hiszpanii takie same prawa jak Hiszpanie. Potrzebujesz numeru NIE (do aktu notarialnego i rozliczeń podatkowych) oraz konta w hiszpańskim banku lub potwierdzenia przelewu z Polski.

Jakie podatki zapłacę przy zakupie w Punta Prima?

Na rynku wtórnym ITP 10% (Comunidad Valenciana), przy nowym lokalu IVA 10% + AJD. Razem z notariuszem, rejestrem i obsługą prawną to około 13-14% ceny. Do tego dochodzą podatki roczne: IBI (gmina) i podatek od najmu rozliczany w IRPF.

Ile kosztuje apartament w Punta Prima?

Mediana ofertowa w Punta Prima to 2 900 €/m², czyli przy 60 m² ok. 174 000 €. Do ceny należy doliczyć ok. 13-14% kosztów transakcyjnych (ITP, notariusz, rejestr, prawnik). W Punta Prima dominują nowe osiedla z basenami i ochroną, co wpływa na stawkę najmu i profil najemcy.

Czy Polak może kupić mieszkanie w Hiszpanii?

Tak, bez żadnych ograniczeń. Obywatele UE mają takie same prawa jak Hiszpanie. Potrzebujesz numeru NIE (Número de Identificación de Extranjero) oraz konta w hiszpańskim banku lub potwierdzenia przelewu z Polski.

Jakie podatki zapłacę przy zakupie?

Przy rynku wtórnym podatek ITP (Comunidad Valenciana: 10%), przy nowym lokalu IVA 10% + AJD. Do tego notariusz, wpis do rejestru i opłata za obsługę prawną. Łącznie zwykle 13-14% ceny. W Punta Prima dominują nowe osiedla z basenami i ochroną, co wpływa na stawkę najmu i profil najemcy.

Czy apartament z basenem generuje wyższy czynsz?

Tak, w Torrevieja basen i bliskość plaży podnoszą stawkę najmu o 10-20% w sezonie, ale zwiększają koszty wspólnoty (comunidad). W analizie liczymy oba efekty.