Apartamenty na sprzedaż · Montañar, Jávea (Costa Blanca)
Kup apartament w Montañar, Jávea. Ceny i ROI
Szukasz apartamentu w Montañar? Mediana to 4 300 €/m², najem 17,6 €/m²/mies., a sprzedaż zajmuje średnio 135 dni. Poniżej realne koszty zakupu i ROI.
- od 120 000 €
- ROI 4,9%
- Wzrost 11,3% r/r
- Mediana 4 300 €/m²
Dane rynkowe: 2026-01. Mediany ofertowe dla Montañar; wartości szacunkowe, nie stanowią oferty inwestycyjnej ani tasación.
Kalkulator ROI
Ile zarobisz w Montañar, Jávea?
ROI brutto 4,9% · wzrost 11,3% r/r
Za tę kwotę kupisz ok. 58 m² · koszty zakupu (ok. 13,5%): 34 000 €
Czynsz rocznie
12 300 €
netto ok. 7 500 €
Zwrot 5 lat
214 500 €
86% budżetu
Prognozowana wartość po 5 latach: 427 000 €
Model szacunkowy na podstawie median rynkowych. Nie stanowi gwarancji zwrotu ani oferty inwestycyjnej.
Znajdź nieruchomości i odbierz analizę ROI
Wypełnij 4 krótkie pytania. W ciągu 15 minut prześlemy spersonalizowany zestaw wyselekcjonowanych ofert.
Dane: 2026-01
Ceny i rentowność - Montañar, Jávea
- Mediana ofertowa
- 4 300 €/m²
- Wzrost r/r
- 11,3%
- ROI brutto
- 4,9%
- ROI netto
- 3,0%
- Czynsz
- 18 €/m²
- Czas sprzedaży
- 135 dni
| Obszar | Mediana €/m² | Różnica |
|---|---|---|
| Montañar, Jávea | 4 300 € | - |
| Jávea | 4 050 € | 6% |
| Costa Blanca (mediana) | 2 700 € | 59% |
Co to oznacza dla inwestora
- Popyt w tej lokalizacji jest wysoki, a mediana ekspozycji oferty to 135 dni.
- Najem brutto 4,9%, netto po kosztach i podatku 3,0%.
- Koszty zakupu (ITP/IVA, notariusz, prawnik): 13,5% ceny.
- Kupujący zagraniczni: 52%, w tym Polacy 6%.
Rynek apartamentu w Montañar: 2026
W Montañar dominują wille i apartamenty wzdłuż skalistego wybrzeża. Kupujący z Polski zwracają uwagę przede wszystkim na Playa del Montañar oraz Cap Prim, a dopiero potem na metraż. Dlatego oferty z widokiem lub bliskością plaży utrzymują wyższą cenę.
Mediana ofertowa wynosi tu 4 300 €/m², czyli cena €/m² jest o 6% wyższa od mediany miasta. W ujęciu rocznym rynek w fazie dynamicznego wzrostu: 11,3% r/r. Dla lokalu 70 m² daje to wartość około 301 000 € przed uwzględnieniem kosztów transakcyjnych.
Ile zarobisz na najmie w Montañar
Mediana czynszu to 17,6 €/m²/mies., co przy cenie 4 300 €/m² daje niższa rentowność brutto 4,9%. Lokalizacja broni się wzrostem wartości. Dla mieszkania 70 m² oznacza to około 14 700 € € przychodu rocznie brutto i 9 000 € € po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach.
Sumując czynsz i wzrost wartości, inwestycja 250 000 € w Montañar generuje w 5-letnim horyzoncie około 214 500 € € łącznego zwrotu, czyli 86% budżetu. To model, nie gwarancja. Przed zakupem weryfikujemy konkretną nieruchomość.
- Cena: 4 300 €/m²
- Czynsz: 17,6 €/m²/mies.
- ROI brutto: 4,9% (netto ok. 3,0%)
- Wzrost cen: 11,3% r/r
- Czas ekspozycji oferty: 135 dni
Koszty zakupu i podatki w Hiszpanii
Do ceny nieruchomości dolicz około 13,5%: podatek ITP 10% przy rynku wtórnym (przy nowym lokalu IVA 10% i AJD), taksę notarialną, wpis do Registro de la Propiedad oraz obsługę prawną. Bez numeru NIE nie sfinalizujesz zakupu, a bez hiszpańskiego konta nie opłacisz bieżących rachunków.
- budżet własny i ewentualne finansowanie w EUR
- numer NIE (do zakupu i do podatków)
- potwierdzenie pochodzenia środków (bank w Hiszpanii)
- paszport/ID i zaświadczenie o stanie cywilnym (do notariusza)
Kto kupuje apartament w Montañar
W Jávea 52% kupujących to obcokrajowcy, w tym 6% z Polski. Przewaga kupujących zagranicznych oznacza płynny rynek wyjścia, ale też konkurencję o najlepsze lokale. Dlatego oferty w Montañar znikają średnio w 135 dni.
W Montañar liczy się przede wszystkim prywatne baseny i duże tarasy, a w drugiej kolejności Cap Prim. Ta plaza leży w części Costa Blanca Norte, więc najem sezonowy uzupełnia się tu z najmem długoterminowym, co stabilizuje obłożenie poza wakacjami.
Jak to działa
Apartamenty na sprzedaż w Montañar krok po kroku
Każdy etap potwierdzamy na piśmie, a dokumenty tłumaczymy na polski.
- 1
Rozmowa o budżecie i celu
1 dzieńUstalamy budżet w EUR, oczekiwane ROI i horyzont. Na tej podstawie wybieramy 3-5 lokalizacji, nie odwrotnie.
- 2
Selekcja ofert i oględziny
3-10 dniWysyłamy shortlistę z ceną za m² na tle mediany Montañar (4 300 €/m²). Oględziny na miejscu lub wideo z agentem.
- 3
Analiza prawna i NIE
1-2 tygodniePrawnik sprawdza Nota Simple i obciążenia. Uzyskujesz numer NIE. Bez niego nie sfinalizujesz zakupu.
- 4
Notariusz i odbiór kluczy
1 dzień + 2-6 tygodniAkt notarialny (escritura), wpis do Registro de la Propiedad i przeniesienie opłat. Umowę tłumaczymy na polski.
Jak pracujemy
Konkretne liczby zamiast obietnic
- 24 h
- Lista ofert z ROI
- 3-5 nieruchomości z ceną €/m² na tle mediany
- 13,5%
- Koszty zakupu policzone z góry
- ITP/IVA, notariusz, rejestr i obsługa prawna
- 0 €
- Prowizji od kupującego
- wynagrodzenie rozliczamy z agencją po transakcji
- 50
- Dzielnic i urbanizacji w bazie
- 10 miejscowości, 211 transakcji w modelu
FAQ
Apartamenty na sprzedaż w Montañar. Pytania i odpowiedzi
Ile kosztuje metr kwadratowy w Montañar w 2026 roku?
Mediana ofertowa w Montañar wynosi 4 300 € (dane: 2026-01). To cena €/m² jest o 6% wyższa od mediany miasta; mediana dla całego miasta Jávea to 4 050 €.
Jakie ROI daje najem w Montañar?
Rentowność brutto to 4,9%, a po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach ok. 3,0% netto. Mediana czynszu wynosi 17,6 €/m² miesięcznie.
Czy Polak może kupić nieruchomość w Montañar?
Tak, bez ograniczeń. Obywatele UE mają w Hiszpanii takie same prawa jak Hiszpanie. Potrzebujesz numeru NIE (do aktu notarialnego i rozliczeń podatkowych) oraz konta w hiszpańskim banku lub potwierdzenia przelewu z Polski.
Jakie podatki zapłacę przy zakupie w Montañar?
Na rynku wtórnym ITP 10% (Comunidad Valenciana), przy nowym lokalu IVA 10% + AJD. Razem z notariuszem, rejestrem i obsługą prawną to około 13-14% ceny. Do tego dochodzą podatki roczne: IBI (gmina) i podatek od najmu rozliczany w IRPF.
Ile kosztuje apartament w Montañar?
Mediana ofertowa w Montañar to 4 300 €/m², czyli przy 60 m² ok. 258 000 €. Do ceny należy doliczyć ok. 13-14% kosztów transakcyjnych (ITP, notariusz, rejestr, prawnik). W Montañar dominują wille i apartamenty wzdłuż skalistego wybrzeża, co wpływa na stawkę najmu i profil najemcy.
Czy Polak może kupić mieszkanie w Hiszpanii?
Tak, bez żadnych ograniczeń. Obywatele UE mają takie same prawa jak Hiszpanie. Potrzebujesz numeru NIE (Número de Identificación de Extranjero) oraz konta w hiszpańskim banku lub potwierdzenia przelewu z Polski.
Jakie podatki zapłacę przy zakupie?
Przy rynku wtórnym podatek ITP (Comunidad Valenciana: 10%), przy nowym lokalu IVA 10% + AJD. Do tego notariusz, wpis do rejestru i opłata za obsługę prawną. Łącznie zwykle 13-14% ceny. W Montañar dominują wille i apartamenty wzdłuż skalistego wybrzeża, co wpływa na stawkę najmu i profil najemcy.
Czy apartament z basenem generuje wyższy czynsz?
Tak, w Jávea basen i bliskość plaży podnoszą stawkę najmu o 10-20% w sezonie, ale zwiększają koszty wspólnoty (comunidad). W analizie liczymy oba efekty.
Powiązane lokalizacje
Sprawdź też w okolicy
Inne usługi w Montañar
Inne dzielnice: Apartamenty na sprzedaż
Raport inwestycyjny