Raport rynkowy · 2026-01
Ceny i ROI w Tosalet (Jávea). Raport 2026
Mediana ofertowa w Tosalet to 3 700 €/m² (dane: 2026-01), czyli cena €/m² jest o 9% niższa od mediany miasta. Najem daje 4,7% brutto i ok. 2,8% netto, a ceny rosną 10,0% r/r. Poniżej stawki najmu, koszty zakupu i porównanie z dzielnicami Jávea.
- Mediana
- 3 700 €/m²
- ROI brutto
- 4,7%
- Wzrost r/r
- 10,0%
- Czas sprzedaży
- 140 dni
Ceny nieruchomości w Tosalet: 2026
Cena zależy od odległości od plaży, roku budowy i standardu osiedla. Przy medianie 3 700 €/m² lokal 70 m² kosztuje około 259 000 €, a po doliczeniu kosztów zakupu (13,5%) budżet zamyka się bliżej 293 965 €.
Charakterystyka Tosalet: grodzone osiedla willowe z basenami oraz spokój i zieleń z dala od turystycznego centrum. W rankingu cen miasta Jávea to 5. Miejsce (3 700 €/m²). Najdrożej jest w Cap Martí (4 500 €/m²), a najtaniej w Tosalet (3 700 €/m²).
- Mediana ofertowa: 3 700 €/m²
- Dynamika r/r: 10,0%
- Czas ekspozycji oferty: 140 dni
- Transakcje 12 mies.: 170
ROI i dochód z najmu w Tosalet
Mediana czynszu to 14,5 €/m²/mies., co daje 4,7% brutto. Przy budżecie 250 000 € oznacza to około 11 800 € € przychodu rocznie i 7 000 € € po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach.
Łącząc czynsz ze wzrostem wartości (10,0% r/r) inwestycja w Tosalet generuje w 5 lat około 188 000 € € zwrotu, czyli 75% budżetu. Prognozowana wartość nieruchomości po 5 latach: 403 000 € €.
Podatki i koszty zakupu w Hiszpanii
Zakup w Tosalet oznacza około 13,5% kosztów transakcyjnych: ITP 10% (rynek wtórny) lub IVA 10% i AJD (nowe), notariusz, wpis do rejestru i obsługa prawna. Dochodzą koszty roczne (IBI, comunidad, ubezpieczenie) oraz podatek od najmu rozliczany w IRPF.
Jako nierezydent rozliczasz najem w Hiszpanii, a w Polsce korzystasz z metody unikania podwójnego opodatkowania. Numer NIE jest obowiązkowy. Bez niego nie kupisz nieruchomości ani nie rozliczysz dochodów.
Metodologia raportu
Dane pochodzą z median ofertowych i transakcji z ostatnich 12 miesięcy dla Tosalet (170 transakcji w modelu) i są aktualizowane miesięcznie. Nie stanowią wyceny w rozumieniu hiszpańskich przepisów. Do celów kredytowych wymagana jest tasación bankowa.
Porównanie
Ceny i ROI w dzielnicach Jávea
| Dzielnica | Mediana €/m² | ROI | r/r |
|---|---|---|---|
| Cap Martí | 4 500 € | 4,6% | 10,4% |
| Montañar | 4 300 € | 4,9% | 10,4% |
| Puerto | 4 100 € | 4,8% | 10,4% |
| Arenal | 3 950 € | 5,1% | 10,4% |
| Tosalet (ta dzielnica) | 3 700 € | 4,7% | 10,4% |
Kontekst rynkowy: mediana ofertowa w Costa Blanca to 2 700 €/m², a średnia dla Hiszpanii około 2 100 €/m². Różnica pokazuje premię lokalizacyjną wybrzeża.
FAQ
FAQ. Ceny i ROI w Tosalet
Ile kosztuje metr kwadratowy w Tosalet w 2026?
Mediana ofertowa wynosi 3 700 € (dane: 2026-01), przy medianie miasta Jávea 4 050 €.
Jakie ROI daje najem w Tosalet?
Brutto 4,7%, netto ok. 2,8% po kosztach i podatku. Czynsz: 14,5 €/m²/mies.
Czy ceny w Tosalet rosną?
Dynamika roczna to 10,0%. rynek w fazie dynamicznego wzrostu: 10,0% r/r.
Jakie koszty poza ceną zapłacę przy zakupie?
Około 13,5% ceny: ITP/IVA, notariusz, rejestr i obsługa prawna. Dodatkowo ok. 300-800 € rocznie kosztów stałych (IBI, comunidad).
Oferty
Chcesz kupić w Tosalet?
Znasz już ceny i ROI. Wyślij zgłoszenie z budżetem. Przygotujemy 3-5 ofert z wyliczonym zwrotem i pełnymi kosztami zakupu.
Znajdź nieruchomości i odbierz analizę ROI
Wypełnij 4 krótkie pytania. W ciągu 15 minut prześlemy spersonalizowany zestaw wyselekcjonowanych ofert.