Przejdź do treści
CostaInvestors

Domy inwestycyjne · Montgó, Denia (Costa Blanca)

Inwestycja w dom w Montgó, Denia. Ceny i zwrot

Montgó (Costa Blanca): 3 100 €/m² przy ROI 5,5%. Sprawdź, ile zarobisz na najmie i jakie podatki zapłacisz w Hiszpanii.

  • ROI 4,6-6,6% brutto
  • ROI 5,5%
  • Wzrost 8,2% r/r
  • Mediana 3 100 €/m²
[email protected]Odpowiadamy w ciągu 15 minut, poniedziałek-piątek 8:00-20:00

Dane rynkowe: 2026-01. Mediany ofertowe dla Montgó; wartości szacunkowe, nie stanowią oferty inwestycyjnej ani tasación.

Kalkulator ROI

Ile zarobisz w Montgó, Denia?

ROI brutto 5,5% · wzrost 8,2% r/r

Budżet inwestycji
€

Za tę kwotę kupisz ok. 81 m² · koszty zakupu (ok. 13,5%): 34 000 €

Czynsz rocznie

13 800 €

netto ok. 9 000 €

Zwrot 5 lat

166 000 €

66% budżetu

Prognozowana wartość po 5 latach: 371 000 €

Model szacunkowy na podstawie median rynkowych. Nie stanowi gwarancji zwrotu ani oferty inwestycyjnej.

Znajdź nieruchomości i odbierz analizę ROI

Wypełnij 4 krótkie pytania. W ciągu 15 minut prześlemy spersonalizowany zestaw wyselekcjonowanych ofert.

krok 1/2
1Inwestycja2Kontakt
Cel zakupu
Typ nieruchomości
Kiedy kupujesz?
Lokalizacja / region

Możesz wybrać kilka regionów lub poprosić o doradztwo.

Kluczowe wymogi (opcjonalnie)

Zaznacz, co jest dla Ciebie ważne. Zawęzi to listę ofert.

250 000 €
€
100 tys. €1 mln € +

Bez prowizji od kupującego · weryfikacja prawna abogado i NIE · dane nie są odsprzedawane

Dane: 2026-01

Ceny i rentowność - Montgó, Denia

Mediana ofertowa
3 100 €/m²
Wzrost r/r
8,2%
ROI brutto
5,5%
ROI netto
3,6%
Czynsz
14 €/m²
Czas sprzedaży
112 dni
Porównanie mediany ceny za metr kwadratowy: Montgó, Denia na tle miasta i Costa Blanca
ObszarMediana €/m²Różnica
Montgó, Denia3 100 €-
Denia2 900 €7%
Costa Blanca (mediana)2 700 €15%

Co to oznacza dla inwestora

  • Popyt w tej lokalizacji jest umiarkowany, a mediana ekspozycji oferty to 112 dni.
  • Najem brutto 5,5%, netto po kosztach i podatku 3,6%.
  • Koszty zakupu (ITP/IVA, notariusz, prawnik): 13,5% ceny.
  • Kupujący zagraniczni: 36%, w tym Polacy 5%.
Dane wystarczające do samodzielnej analizy

Rynek domu w Montgó: 2026

W Montgó dominują wille na zboczach góry Montgó. Kupujący z Polski zwracają uwagę przede wszystkim na Parque Natural del Montgó oraz Cabo de San Antonio, a dopiero potem na metraż. Dlatego oferty z widokiem lub bliskością plaży utrzymują wyższą cenę.

Mediana ofertowa wynosi tu 3 100 €/m², czyli cena €/m² jest o 7% wyższa od mediany miasta. W ujęciu rocznym stabilny wzrost cen: 8,2% r/r. Dla lokalu 70 m² daje to wartość około 217 000 € przed uwzględnieniem kosztów transakcyjnych.

Ile zarobisz na najmie w Montgó

Mediana czynszu to 14,2 €/m²/mies., co przy cenie 3 100 €/m² daje rentowność brutto 5,5% (netto ok. 3,6%). Dla mieszkania 70 m² oznacza to około 11 900 € € przychodu rocznie brutto i 7 800 € € po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach.

Sumując czynsz i wzrost wartości, inwestycja 250 000 € w Montgó generuje w 5-letnim horyzoncie około 166 000 € € łącznego zwrotu, czyli 66% budżetu. To model, nie gwarancja. Przed zakupem weryfikujemy konkretną nieruchomość.

  • Cena: 3 100 €/m²
  • Czynsz: 14,2 €/m²/mies.
  • ROI brutto: 5,5% (netto ok. 3,6%)
  • Wzrost cen: 8,2% r/r
  • Czas ekspozycji oferty: 112 dni

Koszty zakupu i podatki w Hiszpanii

Do ceny nieruchomości dolicz około 13,5%: podatek ITP 10% przy rynku wtórnym (przy nowym lokalu IVA 10% i AJD), taksę notarialną, wpis do Registro de la Propiedad oraz obsługę prawną. Bez numeru NIE nie sfinalizujesz zakupu, a bez hiszpańskiego konta nie opłacisz bieżących rachunków.

  • arkusz ROI z kosztami i podatkami
  • Nota Simple i weryfikacja obciążeń
  • stawki najmu i obłożenie w okolicy
  • plan wyjścia z inwestycji (kto kupi i kiedy)

Kto kupuje dom w Montgó

W Denia 36% kupujących to obcokrajowcy, w tym 5% z Polski. Przewaga kupujących zagranicznych oznacza płynny rynek wyjścia, ale też konkurencję o najlepsze lokale. Dlatego oferty w Montgó znikają średnio w 112 dni.

W Montgó liczy się przede wszystkim widoki na morze i park przyrody, a w drugiej kolejności Cabo de San Antonio. Ta urbanizacja leży w części Costa Blanca Norte, więc najem sezonowy uzupełnia się tu z najmem długoterminowym, co stabilizuje obłożenie poza wakacjami.

Jak to działa

Domy inwestycyjne w Montgó krok po kroku

Każdy etap potwierdzamy na piśmie, a dokumenty tłumaczymy na polski.

  1. 1

    Ustalenie kryteriów inwestycji

    1 dzień

    Budżet, oczekiwany zwrot, horyzont (3/5/10 lat) i dopuszczalne ryzyko. Bez tego każda oferta wygląda dobrze.

  2. 2

    Model zwrotu

    2-3 dni

    Liczby dla Montgó: cena 3 100 €/m², czynsz 14,2 €/m², koszty, podatki i pustostany. Otrzymujesz arkusz, nie slajd.

  3. 3

    Weryfikacja nieruchomości

    1-2 tygodnie

    Stan techniczny, legalność, perspektywa najmu i płynność wyjścia. Odrzucamy oferty, których nie sprzedasz w 90 dni.

  4. 4

    Zakup i uruchomienie najmu

    4-8 tygodni

    Notariusz, NIE, konto, ubezpieczenie, umowa z agencją zarządzającą i pierwszy najemca.

Jak pracujemy

Konkretne liczby zamiast obietnic

24 h
Lista ofert z ROI
3-5 nieruchomości z ceną €/m² na tle mediany
13,5%
Koszty zakupu policzone z góry
ITP/IVA, notariusz, rejestr i obsługa prawna
0 €
Prowizji od kupującego
wynagrodzenie rozliczamy z agencją po transakcji
50
Dzielnic i urbanizacji w bazie
10 miejscowości, 368 transakcji w modelu
Sekcja opinii nieaktywnaPublikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie klientów. Do momentu zebrania pierwszych realizacji ta sekcja pozostaje ukryta. Nie generujemy fikcyjnych recenzji.

FAQ

Domy inwestycyjne w Montgó. Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje metr kwadratowy w Montgó w 2026 roku?

Mediana ofertowa w Montgó wynosi 3 100 € (dane: 2026-01). To cena €/m² jest o 7% wyższa od mediany miasta; mediana dla całego miasta Denia to 2 900 €.

Jakie ROI daje najem w Montgó?

Rentowność brutto to 5,5%, a po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach ok. 3,6% netto. Mediana czynszu wynosi 14,2 €/m² miesięcznie.

Czy Polak może kupić nieruchomość w Montgó?

Tak, bez ograniczeń. Obywatele UE mają w Hiszpanii takie same prawa jak Hiszpanie. Potrzebujesz numeru NIE (do aktu notarialnego i rozliczeń podatkowych) oraz konta w hiszpańskim banku lub potwierdzenia przelewu z Polski.

Jakie podatki zapłacę przy zakupie w Montgó?

Na rynku wtórnym ITP 10% (Comunidad Valenciana), przy nowym lokalu IVA 10% + AJD. Razem z notariuszem, rejestrem i obsługą prawną to około 13-14% ceny. Do tego dochodzą podatki roczne: IBI (gmina) i podatek od najmu rozliczany w IRPF.

Jakie ROI daje najem w Montgó?

Model dla Montgó: 5,5%% brutto rocznie przy medianie 3 100 €/m² i czynszu 14,2 €/m²/mies. Po kosztach zarządzania, podatku i pustostanach realny zwrot netto jest zwykle o 1,5-2,5 pkt proc. Niższy. W Montgó dominują wille na zboczach góry Montgó, co wpływa na stawkę najmu i profil najemcy.

Czy najem krótkoterminowy jest bardziej opłacalny?

W Denia krótki najem daje wyższy przychód w sezonie, ale wymaga licencji turystycznej i generuje wyższe koszty. W analizie zawsze pokazujemy oba warianty.

Jak Polak rozlicza najem w Hiszpanii?

Nierezydent rozlicza się z hiszpańskiego podatku dochodowego (IRPF) od najmu. Zwykle raz na kwartał i w deklaracji rocznej. W Polsce stosujesz metodę unikania podwójnego opodatkowania. W Montgó dominują wille na zboczach góry Montgó, co wpływa na stawkę najmu i profil najemcy.

Ile wynoszą koszty zakupu inwestycyjnego?

Około 13-14% ceny nieruchomości: ITP 10% (rynek wtórny) lub IVA 10% + AJD (nowe), notariusz, rejestr, obsługa prawna i ewentualne tłumaczenia.